Для створення ставка на власній земельній ділянці потрібна проектна документація

Чи має право власник земельної ділянки із цільовим призначенням “для ведення особистого селянського господарства” створити на ній штучну водойму – ставок?

Земельний кодекс передбачає, що власники на своїх земельних ділянках можуть у встановленому порядку створювати рибогосподарські, протиерозійні та інші штучні водойми.

Землевласнику слід розпочати із замовлення проекту на створення штучної водойми (ставка) в проектній організації, який затверджується самим замовником.

Після затвердження проектної документації власник землі має право на створення штучної водойми (ставка). Така проектна документація на будівництво об’єктів не потребує погодження держорганами, органами місцевого самоврядування тощо (ч. 6 ст. 31 Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”).

Обмеження (ст. 59, 82 ЗК):

  • забороняється споруджувати в їх басейні водосховища і ставки загальним обсягом, що перевищує обсяг стоку даної річки в розрахунковий маловодний рік, який спостерігається один раз у 20 років;
  • створення на річках та у їх басейнах штучних водойм та водопідпірних споруд, що впливають на природний стік поверхневих і стан підземних вод, допускається лише з дозволу місцевих рад за погодженням з державними органами водного господарства, охорони навколишнього природного середовища та геології.

Крім того, необхідно проаналізувати та спрогнозувати, чи не призведе відповідна діяльність до порушення прав суміжних землевласників (землекористувачів) в частині правомірного використання їхніх ділянок за цільовим призначенням. Таке порушення може бути безпосереднім (наприклад, затоплення частини сусідньої ділянки в разі створення штучної водойми) або опосередкованим (зокрема, поширення на сусідню ділянку певних обмежень, як-от: заборона провадження певних видів діяльності в прибережній захисній смузі новоствореної водойми).

За інформацією фахівців БПД