Для заміщення газу біопаливом розроблено пакет законопроектів

Міненерго активізувало роботу над законодавством у біоенергетиці, щоб створити сприятливі умови для заміщення імпорту традиційних енергоресурсів та використання місцевих видів палива. Розроблені законопроекти дозволять заміщувати природний газ біопаливом.

1) Законопроект щодо розвитку ринку твердих біопалив.

Передбачається впровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом. Це дасть змогу знизити та вирівняти ціни на біопаливо, підвищити його якість та забезпечити стабільне постачання сировини для твердопаливних котелень та біоТЕЦ. У цілому, близько 40% відходів вітчизняного агросектору достатньо для заміщення в еквіваленті понад 9 млрд м3 газу щороку.

2) Законопроект щодо звільнення біопалива від податку на СО2.

Пропонується зниження податкового навантаження для об’єктів біоенергетики з метою покращення їхньої інвестиційної привабливості.

3) Законопроект щодо стимулювання вирощування енергетичних рослин.

Законопроект має на меті покращити умови та усунути існуючі бар’єри для вирощування енергорослин. В Україні налічується близько 4 млн га малородючих земель, які не є придатними для с/г культур, проте можуть бути ефективно використані для вирощування енергетичних рослин. Реалізувавши зазначене, потенційно можна замістити близько 20 млрд м3 газу у рік.

Окрім того, вивчається питання розвитку біометану на шляху до розробки єдиного бачення його використання в Україні. Завдяки біометану можна замістити близько 8 млрд м3 газу в рік.

Прийняття зазначених законодавчих ініціатив дозволить Україні замістити газ, імпорт якого у 2019 році склав 14,2 млрд м3 (або близько 45% загального споживання), власним біопаливом, загальний потенціал якого становить понад 37 млрд м3 газу в рік. Загальний обсяг використання природного газу минулого року склав майже 30 млрд м3.