До Держбюджету внесено зміни для підтримки малого бізнесу

Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Держбюджету-2020 щодо надання державних гарантій на портфельній основі.

Запропонований інструмент спрямований на підтримку державою суб’єктів господарювання мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, які у більшості випадків мають високий кредитний ризик, у тому числі, через відсутність  достатнього для банків забезпечення своїх кредитних зобов’язань.

Як стверджує Мінфін, завдяки цьому механізму 5 мільярдів гривень у вигляді державних гарантій на портфельній основі може бути спрямовано на підтримку МСБ.

Подібні механізми надання державної  підтримки  використовується багатьма іншими країнами для стимулювання економіки (ФРН, Іспанія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Норвегія, Данія, Швеція, Польща та інші країни), що особливо актуально, враховуючи негативний вплив пандемії коронавірусу.

Прийнятим Законом також передбачено можливість впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України доступним житлом.