До діяльності страхових брокерів встановлять нові вимоги

До діяльності страхових посередників встановлять нові вимоги – проект Положення вже розроблено НБУ. Йдеться про особливості їх реєстрації та провадження посередницької діяльності у сфері страхування (перестрахування).

Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування (перестрахування) суттєво вдосконалює процедури регулювання посередницької діяльності у сфері страхування та перестрахування, визначаючи:

  • порядок реєстрації страхових та/або перестрахових брокерів-резидентів;
  • порядок повідомлення страховими та/або перестраховими брокерами-нерезидентами, включаючи постійні представництва таких брокерів, про намір здійснювати діяльність на території України;
  • перелік посередницьких послуг у страхуванні та перестрахуванні;
  • вимоги до професійної придатності брокерів-резидентів, які є фізичними особами-підприємцями, керівників брокерів-резидентів, які є юридичними особами;
  • порядок та вимоги здійснення посередницької діяльності з укладання договорів страхування (перестрахування) зі страховиками-нерезидентами;
  • порядок припинення здійснення посередницької діяльності страхового та/або перестрахового брокера у сфері страхування та перестрахування.

Положення визначає процедуру здійснення Нацбанком нагляду за посередницькою діяльністю у сфері страхування та перестрахування (нагадаємо, НБУ веде Державний реєстр страхових та перестрахових брокерів та перелік повідомлень страхових та/або перестрахових брокерів-нерезидентів).

Також документом передбачається зобов’язання брокерів, включених до Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, повідомляти Нацбанк про призначення керівників та проходження ними навчання.

Здійснюючи діяльність, такі брокери повинні мати власний вебсайт у мережі Інтернет, а брокери‒юридичні особи зобов’язані мати окремі поточні рахунки в банківських установах для здійснення власної господарської діяльності та для здійснення операцій із страхувальниками (перестрахувальниками).

Положенням скасовується зобов’язання брокерів подавати звітність до Нацбанку.