До кінця 2021 року НБУ не каратиме надавачів фінпослуг за порушення строків подання XBRL-звітності

Надавачі фінансових послуг отримали додатковий час для подання фінансової звітності за 2020 рік, проміжної фінансової звітності за 2021 рік (перший квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами у форматі XBRL.

НБУ висловив розуміння, що подання фінансової звітності за міжнародними стандартами у XBRL-форматі потребує часу, досвіду та поступового впровадження.

Саме тому Нацбанк упродовж 2021 року не застосовуватиме до надавачів фінансових послуг заходи впливу за порушення строків подання фінансової звітності, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі за умови, що відповідна звітність буде подана до 31 грудня 2021 року.

Водночас надавачі фінансових послуг мають дотримуватися встановлених строків подання звітності до НБУ:

  • даних фінансової звітності у форматі XML відповідно до Реєстру показників, розміщеному на сторінках офіційного Інтернет-представництва НБУ;
  • фінансової звітності в іншому форматі, ніж XBRL, якщо таке подання передбачено діючими нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг/Держфінпослуг та прийнятими на їх заміну актами Національного банку.