До Кодексу з процедур банкрутства внесено зміни на час карантину

Верховна Рада 18 червня прийняла  Закон України  “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19”.

Зміни прийнято з метою уникнення проблем, що виникатимуть у період карантину під час реалізації положень Кодексу.

Зокрема, передбачається можливість проведення зборів та комітету кредиторів дистанційно (у режимі відеоконференції та шляхом опитування) та продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство.

Тимчасово (на період дії карантину та протягом 90 днів з дня його відміни) передбачено можливість не відкривати провадження у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 01 лютого 2020 року.

Продовжується строк, у який боржник зобов’язаний звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).

Надається право комітету кредиторів та забезпеченим кредиторам (щодо майна, яке є предметом забезпечення) прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника.

Зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника.