До Митного кодексу внесуть зміни задля однозначного трактування прав та обов’язків власників товарів

ВР прийнято за основу законопроект № 2477 “Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про стандартизацію”.

Законопроектом пропонується внести зміни до Митного кодексу України в частині виключення посилань на міжнародні, національні та галузеві стандарти, а також стандарти і технічні умови, прийняті підприємствами, установами та організаціями.

Також пропонується внести зміни до частини третьої статті 153 та частини третьої статті 167 Кодексу щодо виключення слова “технічними” в визначені типових (однакових) умов, за якими відповідно здійснюються операції з переробки на митній території України та за межами митної території України.

Запропоновані зміни обумовлені необхідністю однозначного трактування прав та обов’язків власників товарів або уповноважених ними осіб під час визначення типових (однакових) умов, за якими здійснюються операції з переробки на митній території України та за межами митної території України, тобто уникнення тлумачення визначення “технічні умови” як “технічні умови підприємств, установ та організацій”.