До Закону України ”Про судоустрій і статус суддів” пропонують чергові зміни

У Раді зареєстрували альтернативний законопроект щодо обрання голів судів.
Пропонується:
Альтернативний зареєстрованому у Верховній Раді законопроекту №8296 від 21 грудня 2022 року документ був зареєстрований в парламенті.
Якщо законопроект №8296 передбачає можливість дострокового звільнення Радою суддів України голів судів у разі недотримання обмежень щодо зайняття посади, законопроект №8296-1 пропонує зайняття вакантних посад “по старшинству”.
Тобто у випадках, коли збори суддів не можуть обрати голову (або його заступників) місцевого, апеляційного, вищого спеціалізованого суду самостійно упродовж одного місяця з моменту виникнення вакантної посади, відповідні повноваження мають виконувати найстарші за віком судді цього суду до обрання на відповідну адміністративну посаду на зборах суддів іншого судді.
Законопроект №8296, крім можливості звільнення голів судів, що вже обиралися більш ніж два повних строки поспіль, також містить інші пропозиції щодо зміни порядку обрання й звільнення голів судів та їх заступників. Зокрема, зборам суддів усіх судів пропонується обирати голів та заступників голів судів строком на 4 роки, а у випадках тривалого необрання зборами суддів на відповідні адміністративні посади передавати право обрання з числа кандидатів голові Верховного Суду.
На думку авторів, це підвищить якість організації роботи суду та посприяє відновленню довіри до судової системи.