«Доступна іпотека» 7% – оновлено вимоги до позичальників

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими суттєво спрощуються критерії для позичальників.

Із Порядку виключено визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками. Відтепер, щоб стати учасником програми, не обов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери (як передбачалось раніше).

Також скасовано вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. м на одного члена сім’ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків.

Таким чином, на отримання цієї іпотеки зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім’ї об’єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів — на кожного наступного члена сім’ї. Крім цього, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.