Довіреності на представництво в банках і ПФУ можуть бути посвідчені всіма нотаріусами

Довіреності на розпорядження грошовими коштами, управління банківськими рахунками, а також довіреності на представництво інтересів в Пенсійному фонді України можуть бути посвідчені будь-яким нотаріусом України.

На це вказало Міністерство юстиції, реагуючи на звернення Нотаріальної палати щодо неправомірних відмов територіальних органів ПФУ та банківських установ у здійсненні представництва за довіреностями, посвідченими нотаріусами, не включеними до затвердженого Мін’юстом Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

У своєму листі Мін’юст звертає увагу, що вичерпний перелік нотаріальних дій, які вважаються нотаріальними діями з цінним майном, визначений підпунктом 8 пункту 1 постанови КМУ від 28.02.2022 № 164. Зокрема, це нотаріальне посвідчення довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами, на право доступу до індивідуального банківського сейфа.

Посвідчення довіреності, яка не містить обсягу прав, визначених підпунктом 8 пункту 1 постанови, не є нотаріальною дією щодо цінного майна. Відповідно, така довіреність може бути посвідчена нотаріусом, не включеним до Переліку.

Для недопущення порушень прав довірителів, а також уникнення випадків незаконної відмови у здійсненні представництва за довіреністю Мін’юст звернувся до Національного банку та Пенсійного фонду з проханням довести цю інформацію до відома банківських установ та територіальних органів ПФУ.