ДПС роз’яснила особливості мораторію на перевірки

У зв’язку із карантином в Україні Законом № 533-IX запроваджено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу.

У ДПС пояснили, що дія мораторію не розповсюджується на перевірки, завершені по 17 березня 2020 року включно згідно з відповідними наказами на їх проведення. За результатами таких перевірок контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надсилання (вручення) платникам податків ППР.

Слід враховувати, що введення мораторію не позбавляє платників податків права подавати заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами ППР.

Окрім того, законодавчі зміни не передбачають обмежень щодо проведення камеральних перевірок. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків суцільним порядком за кожний звітний (податковий) період.

Планові перевірки, які мали розпочатися у період з 18 березня по 31 травня відповідно до плану-графіка, але на день набрання чинності Законом № 533-IX не були розпочаті, то терміни їх проведення повинні бути скориговані шляхом перенесення у план-графіку на майбутні періоди, після закінчення мораторію. Оновлений план-графік буде оприлюднено на сайті ДПС до 30 березня 2020 року.