Друга квитанція підтверджує прийняття або неприйняття контролюючим органом електронного документа

Подання електронних документів здійснюється платниками податків відповідно до норм Податкового кодексу та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами (наказ Мінфіну від 06.06.2017 № 557), на підставі договору про визнання електронних документів, що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу та укладається з контролюючим органом.

Згідно з абзацом другим п. 12 розділу ІІ Порядку № 557 друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

Разом з тим, відповідно до п.п. 49.11.1 п. 49.11 ст. 49 ПКУ у разі подання платником податків до контролюючого органу засобами електронного зв’язку податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ, а також недотримання вимог абзаців першого – третього п. 49.4 ст. 49 ПКУ, такий контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення (зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі) про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови протягом 5 робочих днів з дня її отримання.

У разі недотримання платником законодавчих норм щодо подання податкової декларації у другій квитанції зазначаються реквізити неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа.

Про це поінформувало Головне управління ДПС у Дніпропетровській області.