Е-нотаріат: перевірити документ можна буде в Дії

Перевірити оригінальність нотаріально посвідченого документа та отримати його електронну копію можна буде за допомогою мобільного застосунку Дія.

Відповідна постанова прийнята Кабінетом міністрів України.

Для цього спочатку нотаріус має сформувати нотаріальний документ з електронним ідентифікатором (QR-кодом) та завантажити його електронну копію (скан), з накладенням КЕП, до Єдиної державної електронної системи е-нотаріату.

Надалі такий документ можна буде перевірити в Дії – відсканувати QR-код.

Перелік нотаріальних документів, які формуються з QR-кодом, та правила їх обліку в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату, будуть затверджуватись Мін’юстом додатково.

Наразі відомо, що на першому етапі з QR-кодом будуть формуватися та перевірятися такі документи:

  • довіреність;
  • договір оренди транспортних засобів;
  • заява, на якій нотаріус засвідчує справжність підпису.

За результатами сканування QR-коду відображатиметься інформація щодо наявності/відсутності в Системі е-нотаріату нотаріального документа та таких відомостей про нього:

  • номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;
  • тип нотаріального документа;
  • дата вчинення нотаріальної дії;
  • прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;
  • номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Ззавдяки запровадженню такого сервісу буде забезпечено можливість онлайн перевірити оригінальність тексту нотаріального документа. Для цього особа, щодо якої складено нотаріальний документ, має надати згоду за допомогою застосунку Дія. Цей процес відбувається в один клік, після чого електронна копія нотаріального документа стане доступною для перегляду на мобільному пристрої заінтересованої особи, яка перевіряє документ.

Перевірити нотаріальний документ з QR-кодом зможуть нотаріуси, ОДВ, ОМС, інші заінтересовані особи.

Перевірка нотаріального документа з електронним ідентифікатором не позбавляє необхідності пред’явлення оригіналу нотаріального документа!