Е-права та е-техпаспорт: впроваджуються нові онлайн-сервіси для водіїв

Сьогодні Уряд ухвалив низку рішень, які дозволять запустити низку онлайн-послуг. Одним з перших елементів «Держави в смартфоні» буде запровадження онлайн-сервісів державних послуг для водіїв у тестовому режимі.

Стартує експериментальний проект щодо застосування електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які можуть пред’являтися поліцейським замість документів, виданих на бланках.

Е-права та е-техпаспорт – це цифровий образ виданих особі пластикових посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), що містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код). Водій зі свого смартфону може пред’являти ці документи поліцейському, а той за допомогою спеціальних технічних засобів підтвердити дані в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

Для замовлення е-посвідчення водія чи е-техпаспорта громадянину лише доведеться завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг («Дія») та пройти електронну ідентифікацію.

Е-права та е-техпаспорт формуються автоматично за наявності в єдиній інформаційній системі МВС усіх відомостей, що зазначаються в посвідченні водія та свідоцтві про реєстрацію ТЗ, у тому числі фотографії (відцифрованого образу обличчя) особи для формування е-посвідчення водія.

Також уряд внесе до ВР законопроект, який дозволить замовляти номери на авто у будь-якого виробника. Зараз при реєстрації транспортних засобів громадянин може обрати номерний знак винятково з переліку тих, які є в сервісному центрі. Виграють від цього корупціонери, які «допомагають» обрати «гарний» номер, а також великі монополісти – виробники номерів. З ухваленням проекту це зміниться, при реєстрації ТЗ людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію із обраним номерним знаком. Після зможе замовляти у будь-якого виробника потрібний номер. Головна вимога – відповідність номерного знака державному стандарту.