Енергетичну утилізацію сміття перетворять на економічно вигідний проект для інвесторів

Держенергоефективності розроблені законодавчі зміни для стимулювання енергетичної утилізації сміття в Україні – новації обговорили на нараді із представниками НКРЕКП, бізнесу та іншими експертами.

В Україні близько 93% побутових відходів вивозиться на полігони в той час, як у провідних країнах світу цей ресурс використовують для генерації енергії. Планується перетворити енергетичну утилізацію сміття на економічно вигідний проект для інвесторів.

На основі вже розробленої Держенергоефективності спільно з КМДА та НКРЕКП концепції пропонуються законодавчі зміни в ключових напрямах, зокрема:

– налагодити чітку систему адміністрування на муніципальному рівні:

– створити інститут «єдиного оператора» поводження з побутовими відходами;

– запровадити можливість укладати довгострокові договори на переробку відходів;

– забезпечити гарантії сміттєпереробним підприємствам щодо завантаженості заводів необхідним обсягом ресурсу;

– передбачити  використання RDF/SRF як потенційного джерела енергії. При цьому, важливо забезпечити екологічну безпеку і встановити чіткі правила тарифоутворення для послуг з енергетичної утилізації відходів (gate fee);

– запровадити стимулювання для перероблення відходів замість їх вивезення на полігони чи звалища (сьогодні подібна мотивація відсутня, а вартість захоронення сміття значно нижча за вартість його перероблення);

– ввести дієвий контроль та відповідальність у цій сфері.