ФДМУ повідомив, коли запустить сервіс е-довідок про оцінку

ФДМУ повідомив, що готовий до введення в експлуатацію послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості у ІІ кварталі 2021 року.

Запуск цієї послуги, передбаченої Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна», планувався з 1 липня 2020 року.

31 січня 2020 року Фонд відключив посередницькі майданчики, а 1 лютого 2020 року запустив власний безкоштовний електронний Сервіс внесення інформації до Єдиної бази даних звітів про оцінку. Але, як зазначають у Фонді, у квітні 2020 року ФДМУ у зв’язку з переглядом державного бюджету був позбавлений коштів на реформу оціночної галузі, що унеможливило запуск послуги з надання громадянам е-довідки про оціночну вартість нерухомого майна з 1 липня 2020 року.

Проте необхідні технічні роботи все ж проведено – за сприяння міжнародних донорів. Тож ФДМУ готується до введення в експлуатацію вищевказаної послуги.

Нагадаємо, нещодавно Нотаріальна палата України зверталась до ФДМУ з проханням надати інформацію про запуск цього сервісу, адже нотаріусам доводиться пояснювати громадянам, що новації ще не впроваджено, а тому прискорити процес укладення правочинів з нерухомістю немає можливості.