Фінтех в Україні розвиватимуть, орієнтуючись та інновації та кешлес

НБУ затвердив Стратегію розвитку фінтеху в Україні до 2025 року – покроковий план створення повноцінної фінтех-екосистеми з інноваційними фінансовими сервісами та доступними цифровими послугами.

Ключові завдання Стратегії:
– розроблення та впровадження концепту повноцінної регуляторної “пісочниці” для швидкого тестування інноваційних проектів (зростання кількості інноваційних продуктів, протестованих у ній, до 16-20 на рік);
– підвищення рівня фінансової грамотності населення та бізнесу;
– розвинена кешлес-економіка;
– перехід більшості гравців ринку на стандарти відкритого банкінгу та інструменти віддаленої ідентифікації та верифікації.

Реалізація Стратегії значною мірою залежатиме від виконання пов’язаних діджитал-проектів, над якими працює Нацбанк: запровадження віддаленої ідентифікації та верифікації, імплементація євродирективи PSD2, надання можливості здійснення миттєвих платежів із рахунку на рахунок у СЕП у форматі 24/7; посилення регуляторного периметру у сфері кібербезпеки тощо.

Фінтех (фінансові технології) — це технології, що використовуються для того, щоб допомогти компаніям керувати фінансовими аспектами свого бізнесу, включаючи нові програми, процеси та бізнес-моделі. Фінтех є основою для всіх онлайн-транзакцій — переказів грошей, кредитування тощо.