ФОП працює у кількох роботодавців – яке місце роботи вважати основним?

ФОП мають право укладати трудові договори на одному або на декількох підприємствах, установах або організаціях одночасно, якщо це не суперечить законодавству або колективному договору та здійснюється за угодою сторін (ч. 2 ст. 21 КЗпП).

Роботою за сумісництвом є виконання працівником основної роботи, а також іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором на тому ж або іншому підприємстві, в організації, установі або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення «Про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій» № 43 від 28.06.1993).

Основним місцем роботи ФОП є підприємство (установа), в якій знаходиться трудова книжка даного працівника.

Це питання роз’яснило Управління Держпраці у Полтавській області.