Форма 20-ОПП: коли та як подається повідомлення про об’єкти оподаткування?

Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. Для цього розроблена Форма № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність».

Повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків (ЮО та ФОП) в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Таке повідомлення подається платниками податків за умови наявності об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням.

Інформація про об’єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображаються у відповідній податковій звітності платника податків (податкова декларація з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за формою № 1ДФ та інші), тому про такі об’єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за формою № 20-ОПП.

Повідомлення формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкту оподаткування – до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування) платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків. Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, подають через спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» або через розділ «Введення звітності» інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет» повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП – за ідентифікатором J(F)1312002.

Звертаємо увагу, що наказом Мінфіну від 24.06.2020 № 323 затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, якими удосконалено порядок подачі повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП. Зміни наберуть чинності з 27.07.2020.

Про це поінформувало ГУ ДПС у Луганській області