Геннадій Боголюбов відмовився давати свідчення на свій захист під час судового слухання по суті в Англії

29 березня 2023 року адвокат, який представляє Геннадія Боголюбова, підтвердив у суді в Лондоні, що пан Боголюбов обрав не надавати свідчення в судовому слуханні по суті, щодо позову ПриватБанку проти його колишніх власників (та інших), що має розпочатися у червні 2023 року, – повідомляє прес-служба ПриватБанку.

Під час дводенного процесуального слухання, що проходило 29 та 30 березня, пан суддя Трауер [Mr Justice Trower], – суддя, який розглядатиме справу по суті, дозволив певним свідкам у справі, включно з Ігорем Коломойським, надавати свідчення з України за допомогою відеозв’язку. Інші свідки, включно з більшістю свідків, які даватимуть свідчення від імені ПриватБанку, братимуть участь у процесі та даватимуть свідчення в Лондоні особисто.

Боголюбов не подав клопотання для отримання дозволу надавати свідчення за допомогою відеозв’язку, однак на початку процесуального слухання з’ясувалося, що він не має наміру давати свідчення під час слухання по суті взагалі. Жодних причин не було наведено, але це може означати тільки те, що в нього немає гідної відповіді на твердження щодо шахрайства, висловлені проти нього. Також Боголюбов не викликав жодних інших свідків на підтримку своєї лінії захисту.

На цьому ж слуханні суддя зобов’язав пана Коломойського сплатити на рахунок суду 600 000 фунтів стерлінгів після того, як він неохоче дозволив йому внести останні зміни до відзиву пана Коломойського на позов ПриватБанку. Суддя погодився з оцінкою банку, що пан Коломойський “був готовий знехтувати судовими рішеннями та не вести судовий процес у швидкий та розумний спосіб”, та вирішив, що сплата у розмірі 600 000 фунтів стерлінгів на рахунок суду забезпечить витрати ПриватБанку на опрацювання таких змін та тим самим “дав чіткий сигнал, що [пан Коломойський] повинен дотримуватися правил щодо того як має вестися судовий процес”.