Голова Верховного суду прокоментував відмову в екстрадиції Жеваго з Франції

Україна спроможна забезпечити справедливий суд для всіх громадян. Про це сказав Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, коментуючи Укрінформу рішення французького суду щодо відмови в екстрадиції бізнесмена Костянтина Жеваго через нібито неможливість забезпечити прозорий судовий процес у зв’язку з війною.

“Під час повномасштабного вторгнення російських військ на суверенну територію України судова система України не зупиняла своєї роботи. Українські суди продовжують на належному рівні здійснювати розгляд усіх категорій судових справ – кримінальних, цивільних, адміністративних, господарських. Суди, розташовані на територіях, на яких не ведуться бойові дії, здійснюють судочинство у звичайному режимі з урахуванням обмежень, викликаних заходами безпеки під час повітряних тривог”, – сказав він.

За словами Князєва, в Україні працює майже 600 судів, а це 78% від загальної чисельності. Водночас зупинена робота 83 судів, які розташовані на тимчасово окупованій території або там, де ведуться активні бойові дії. Підсудні їм справи розглядають інші визначені на цей час суди.

До інших судів переведені і судді з окупованих територій, зазначив Голова ВС.

За його словами, від початку повномасштабної війни суди України розглянули понад 2,5 млн справ, ухвалено понад 6 млн судових рішень, з них близько 23% у кримінальних справах. При цьому тільки 10% ухвалених судами першої інстанції рішень були оскаржені в апеляційному порядку. У касаційному порядку оскаржено лише 2,5% судових рішень.

“Дев’ять із десяти судових рішень не оскаржуються ані в апеляційному, ані у касаційному порядку. Тому, на мій погляд, завдяки наполегливій і злагодженій роботі суддів та працівників апаратів судів правосуддя в Україні у воєнний час здійснюється ефективно й на належному рівні, незважаючи на об’єктивні труднощі, спричинені російською агресією. Тож цілком очевидно, що в нинішніх умовах Україна здатна забезпечити справедливий суд для всіх своїх громадян”, – наголосив Князєв.