Голова ВР хоче заборонити поширення інформації про пленарні засідання Верховної Ради під час дії воєнного стану

Сьогодні Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вніс на розгляд ВР законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони поширення інформації про пленарне засідання Верховної Ради України під час дії воєнного стану» (№9005).
У відповідності з документом, під час дії воєнного стану в Україні забороняється поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через одну годину після закриття цього пленарного засідання або оголошення перерви у триваючому пленарному засіданні.
У разі виявлення факту порушення народним депутатом цієї вимоги, за висновком комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, Верховна Рада без обговорення може прийняти рішення про позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях або триваючому пленарному засіданні на строк до п’яти днів таких (такого) засідань. За ці дні такому народному депутату не виплачується заробітна плата та не здійснюються виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень відповідно до закону.
За пропозицією головуючого на пленарному засіданні або за пропозицією народного депутата, підтриманою не менш ніж однією третиною голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, народний депутат, який порушив ці вимоги зобов’язаний покинути пленарне засідання.