Голова ВС та представники проєктів міжнародної технічної допомоги обговорили напрями подальшої співпраці

«Уже більше року Україна протистоїть російській агресії, окупанти крадуть її майбутнє, знищують її інфраструктуру. Без допомоги наших справжніх друзів наслідки цієї війни були б ще гірші. Найголовніше, що ми не самі, нас підтримує увесь цивілізований світ, з нами США, Канада, Європа та інші небайдужі країни. З вашою допомогою ми обов’язково переможемо  ворога. І вже зараз слід думати про відбудову й, звісно ж, про покарання російських воєнних злочинців», – наголосив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час онлайн-зустрічі із представниками проєктів міжнародної технічної допомоги.

Очільник ВС висловив вдячність міжнародним партнерам за міцну позицію щодо України в ці надзвичайно важкі часи, за підтримку ключових реформ у сфері правосуддя, допомогу у вирішенні проблемних питань та постійну і плідну співпрацю з Верховним Судом, побудовану на основі спільних інтересів, поглядів і цінностей.

Він також додав, що за сприяння програми USAID «Справедливість для всіх», проєкту ЄС «Право-Justice», проєктів РЄ та ОБСЄ, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва у 2022 році Верховний Суд взяв участь у низці важливих міжнародних заходів і започаткував співпрацю із Судом ЄС.

Крім того, Всеволод Князєв окреслив пріоритетні напрями подальшої співпраці та ключові питання щодо відбудови судової влади. Йшлося, зокрема, про відновлення приміщень і технічне оснащення судів на деокупованих територіях та заповнення вакансій у судах. Також Голова ВС акцентував на необхідності налагодження співпраці з Міжнародним кримінальним судом та проведення тренінгів для суддів усіх трьох інстанцій з питань розгляду справ щодо воєнних злочинів і навчальних курсів з міжнародного гуманітарного права.

Окрім цього, важливим, на переконання Всеволода Князєва, є зрушення у процесі створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Представники проєктів міжнародної технічної допомоги засвідчили готовність і надалі надавати судовій системі України необхідну допомогу, експертну та методичну підтримку, а також запевнили в подальшому розвитку співпраці у межах нинішніх та майбутніх проєктів.

Верховний Суд