Господарський суд Харківської області ухвалив рішення про стягнення з рф збитків у зв’язку зі збройною агресією

Господарський суд Харківської області постановив чергове судове рішення у справі про стягнення з російськоі федерації збитків у зв`язку зі збройною агресією рф, яким позов задовольнив повністю.

Позивач звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом, в якому просив визнати товариство з обмеженою відповідальністю потерпілою особою, що зазнало збитків у зв’язку із збройною агресією рф, та стягнути збитки з рф, оскільки внаслідок тимчасової окупації Ізюмської територіальної громади, на території якої знаходився склад позивача, було викрадено його майно, а тому дії держави-агресора рф щодо крадіжки майна на тимчасово окупованій території вважав прямим порушенням статті 55 частини ІІ розділу І Додатку до Конвенції “Положення про закони і звичаї війни на суходолі” IV Конвенції, підписаної 18 жовтня 1907 року в м. Гаага, дата набрання чинності для України 24 серпня 1991 року, та діями, що містять склад злочинів визначених саттями 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) та 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як зазначав позивач, саме внаслідок тимчасової окупації відбулося зникнення майна належного позивачеві, у зв`язку з чим порушено гарантоване статтею 41 Конституції України його право власності.

Товариство з обмеженою відповідальністю – українське підприємство, одним із основних видів діяльності є виготовлення та торгівля продукцією сільськогосподарського призначення.

Територія, де знаходиться склад, була територією бойових дій. Розглянувши спір, суд вирішив задовольнити позов товариства до російськоі федерації в особі Міністерства юстиції рф та стягнути на користь товариства понад 3,6 млн грн збитків.