Готуються зміни до Конвенції між Україною та Данією про уникнення подвійного оподаткування

Кабмін подав на ратифікацію Верховною Радою Протокол про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Королівства Данії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно.

Протоколом передбачається:

  • оновлення переліку податків, на які поширюється Конвенція;
  • скасування нульової ставки оподаткування роялті у країні, що є джерелом доходу;
  • внесення змін до статті щодо надання допомоги у стягненні податків;
  • нова редакція статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей компетентних органів Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією;
  • доповнення Конвенції статтею «Право на отримання вигід», що обмежує можливості застосування пільгових положень Конвенції, якщо основною метою будь-якої операції є отримання таких пільг.

Триває перегляд діючих міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування з метою приведення вже діючих договорів до стандартів Модельної податкової конвенції ОЕСР. Станом на сьогодні набрали чинності Протоколи про внесення змін до міжнародних договорів з Швейцарією, Великобританією, Кіпром, Туреччиною, Сінгапуром, Австрією та Нідерландами; ратифіковано Верховною Радою України угоду про уникнення подвійного оподаткування з Малайзією. Готуються до ратифікації міжнародні договори з Іспанією та ОАЕ.