Громади отримають майже 4,5 мільярда субвенції на відновлення та розвиток інфраструктури

Уряд затвердив порядок та умови розподілу майже 4,48 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на відновлення та розвиток інфраструктури, зокрема шкіл, лікарень, житла, об’єктів ЖКГ тощо.

Як повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, джерелом цієї субвенції є залишки виділених минулоріч коштів Європейського інвестиційного банку.

Щоб отримати субвенції, громади подають на розгляд обласним військовим адміністраціям та Київській міській військовій адміністрації переліки проєктів. На основі пропозицій громад ОВА та КМВА формують список проектів та передають його на погодження Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Відбір здійснюватиметься з урахуванням доцільності, ефективності та пріоритетності проєктів для забезпечення базових потреб населення громад.

“Після погодження Міністерством фінального переліку проектів КМВА та ОВА затверджують фінальний список проєктів. Всі затверджені проєкти надсилаються Європейському інвестиційному банку. Пріоритет при розподілі субвенції надаватиметься тим областям, які найбільше постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення РФ“, – пояснили в Мінінфраструктури.

Управління всіма обраними проєктами відновлення та розвитку інфраструктури здійснюватиметься за допомогою Системи цифрового управління відбудовою DREAM, що гарантує прозорість та підзвітність їх реалізації як для громадськості, так і для міжнародних партнерів.