Ґвалт під час війни: 8 березня відміняється?

Нещодавно народні обранці зареєстрували у Верховній Раді законопроект №9009, який передбачає скасування ряду святкових днів, зокрема й 8 березня. Метою законопроекту зазначено “встановлення українських свят та усунення спадщини колоніального минулого в культурному житті та побуті, очищення державного календаря від нав’язаних минулим дат, а також на визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі”. Натомість, поданим документом замість Міжнародного жіночого дня 8 березня пропонується святкувати День української жінки, 25 лютого, – у день народження української письменниці Лесі Українки

Така законодавча ініціатива викликала діаметрально протилежні відгуки в українців: одні обурювалися, мовляв, в країні війна, а можновладці про свята думають; інші нарікали, що 8 березня ніколи й не було святом; ще хтось – цілком підтримує вихідний день на честь свята 8 березня та заявляє, якщо комусь хочеться працювати 8 березня, – працюйте, ніхто не заважає.

 
Щоб дійти хоч якоїсь єдиної позиції, 28 лютого Мінцифри запустило у застосунку “Дія” опитування про доцільність залишати 8 березня вихідним днем, чи зробити його робочим. У опитування взяли участь понад 2,1 млн українців. Як результат, понад 1,3 млн користувачів “Дії” проголосували за те, щоб залишити 8 березня вихідним. Понад 703 тис. користувачів проголосували за те, щоб працювати у цей день; ще 110 тисяч українців – не визначилися з думкою. 
 
Дійсно, для багатьох з нас не до кінця зрозуміло, чи є святом цей звичайний весняний день, але з іншого боку, навіщо займатися історичним та психологічним аналізом цієї дати, якщо можна просто насолоджуватися весною і бажати один одному Миру, Перемоги, тепла, натхнення та щастя сьогодні, завтра і завжди! Святкувати 8 березня, чи ні, як сприймати цю дату – особиста справа кожного українця, і цей день точно не привід сваритися в такі складні для нас усіх часи. Слава Україні! Віримо в ЗСУ!