ХАС ухвалив новий вирок у справі військовослужбовця, котрий самовільно залишив військову частину в умовах дії воєнного стану

Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора: скасував вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання обвинуваченому у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану та ухвалив новий – засудив його до 3 років ув’язнення (частина 1 статті 69 Кримінального кодексу  України).

Як встановив суд, 8 липня 2022 року, під час дії воєнного стану в Україні, солдат, котрий проходив військову службу на посаді водія, самовільно залишив розташування військової частини й поїхав додому в іншу область. Добровільно повернувся лише 21 листопада 2022 року.

У суді обвинувачений пояснив, що напередодні йому подзвонила мати й сказала про погіршення стану здоров’я, тому зранку він сів на автобус і поїхав додому. Дозволу ні в кого не питав, бо не знав, хто його командир. Запевнив, що не переховувався, хотів підлікуватися в госпіталі й повернутися на службу.

Суд першої інстанції визнав чоловіка винним у самовільному залишенні військової частини військовослужбовцем (крім строкової служби) в умовах воєнного стану (частина 5 статті 407 КК України) та покарав 5 роками позбавленням волі зі звільненням від відбування покарання на 3 роки іспитового строку.

Вирок до апеляційного суду оскаржив прокурор.