Інтернет-продавці зобов’язані видавати чеки

Останнім часом до ДПС почастішали звернення громадян, які замовляли чи купували товари у Інтернеті, але продавці товарів на своїх сайтах надають неправдиву інформацію про кількість, ціну, способи розрахунків та умови доставки товарів.

Окрім того, такі продавці товарів у більшості випадків не виконують вимоги статті 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та не видають покупцям розрахункові документи(чеки) або видають документи, які не відповідають вимогам до розрахункових документів.

ДПС звертає увагу покупців на те, що продавці зобов’язані видавати розрахункові документи (чеки), а покупці мають право їх отримувати.

Неотримання розрахункових документів (чеків) покупцями позбавляє покупців можливості відстоювати свої права як споживача, оскільки у покупців відсутні будь-які документи, що підтверджують факт укладення угоди між ним і продавцями.

Отже, при здійсненні покупок у мережі Інтернет варто вимагати у продавців забезпечити видачу чека у паперовому  чи електронному вигляді.