Інвестори отримають гарантії за концесійними договорами

Передбачається запровадження довгострокових бюджетних зобов’язань в рамках здійснення державно-приватного партнерства (концесії) – Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 5090 про внесення змін до Бюджетного кодексу.

Законопроект дозволить забезпечити повноцінне функціонування механізму ДПП для усіх сфер діяльності та створити умови для зростання обсягу приватних інвестицій в соціально-важливі інвестиційні проекти.

Основна відмінність механізму ДПП це довгостроковість, адже договір укладається терміном від 5 до 50 років. Однак, на сьогодні держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання, оскільки діє принцип трирічного бюджетного планування. Ухвалення законопроекту забезпечить гарантію інвесторам щодо виконання державою своїх довгострокових зобов’язань.

Крім того, пропонується:
– встановити вимоги щодо загального щорічного обсягу довгострокових зобов’язань в рамках ДПП (концесії);
– передбачити спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування державного значення, побудованих в рамках виконання договору, укладеного в рамках ДПП, у тому числі концесійного договору;
– врегулювати сплату  концесійних платежів.