Іпотека під 7%: уряд затвердив порядок реалізації

Кабмін затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів – в рамках програми щодо доступної іпотеки в межах 7% річних.

Нова програма «Доступна іпотека» впроваджується через Фонд розвитку підприємництва шляхом внесення змін до урядових постанов від 24 січня 2020 року N 28 та N 29, відповідно до яких реалізується та фінансується державна програма «Доступні кредити «5-7-9%».

Як пояснили у Мінфіні, Фонд розвитку підприємництва здатний у найкоротший термін забезпечити реалізацію цієї програми через уповноважені банки.

Скористатись новою програмою зможуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами:

  • процентна ставка для них буде складати 7% річних;
  • термін кредиту 20 років;
  • перший внесок 15% вартості іпотеки;
  • кредит буде обмежений максимальною сумою у 2 млн грн.

Також нова іпотечна програма передбачає спрощення доступу цільової аудиторії до придбання житла на первинному та вторинному ринку (новобудови).

До осіб, які потребують поліпшення житлових умов, порядком також віднесено мешканців гуртожитків або аварійних будинків, внутрішньо переміщених осіб, науково-педагогічних і медичних працівників, працівників бюджетної сфери та молоді сім’ї.