Із 1 серпня – оновлення Е-системи у сфері будівництва

З 1 серпня в Е-системі у сфері будівництва – три оновлення:

  • Обов’язкове завантаження в ЄДЕССБ проєктної документації. Для об’єктів СС2/СС3 для отримання дозволу на початок будівельних робіт обов’язковим є подання проєктної документації в повному обсязі, а для СС1 — зазначення номера проєктної документації в повідомленнях та деклараціях. Відтепер потрібно буде вносити відомості про координати об’єктів будівництва, їх висотність, розрахунок класу наслідків тощо. Це дозволить уникнути ситуацій, коли відбувались підміни в проєктній документації. Наприклад, коли незаконно збільшилась кількість поверхів чи розміри будівництва.
  • Обов’язкове внесення даних про проведену технічну інвентаризацію об’єктів. Відтепер ДАБІ, держреєстратори та нотаріуси можуть отримати довідку про технічну інвентаризацію нерухомості, перш ніж реєструвати її. Це унеможливить використання підробних техпаспортів, якщо в забудовника є мета легалізувати будівлю з порушеннями. Дані можуть вносити лише особи, які мають професійну атестацію та сертифікат кваліфікації на право виконання технічної інвентаризації. Ця можливість доступна в особистому кабінеті атестованих осіб в е-системі будівництва. Якщо доступу до кабінету нема, необхідно пройти верифікацію. Як це зробити, читайте за посиланням.
  • Присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна буде відбуватись через ЄДЕССБ. Реєстратори речових прав зможуть отримувати відомості про присвоєння адреси з електронної системи у сфері будівництва. Це зменшить кількість контактів людей з чиновниками та зробить систему прозорішою. Також буде можливість відстежувати всі зміни об’єкта.