Кабмін затвердив порядок визначення спецрахунку для внесення застави у справах за адмінправопорушеннями

Постановою Кабінету міністрів України від 23 травня 2018 року № 403 затверджено Порядок визначення спеціального рахунку для внесення застави у справах за адміністративними правопорушеннями. Дане рішення прийнято на виконання вимог частини шостої статті 289 Кодексу адміністративного судочинства України.

Документом унормовано питання визначення спеціального рахунку для зарахування та перерахування коштів, внесених у разі застосування судом заходу у вигляді зобов’язання іноземця або особи без громадянства внести заставу у справах за адміністративними позовами Державної міграційної служби, її територіальних органів чи підрозділів, органів охорони державного кордону, СБУ.

Спеціальний рахунок для зарахування застави є депозитним (небюджетним) рахунком, який відкривається/закривається в органах Казначейства відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України (затвердженого Мінфіном), для територіального управління ДСА, яке здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності суду, що ухвалив рішення про застосування застави, або апеляційного суду, який за результатами апеляційного перегляду ухвалив рішення про застосування застави.

Зарахування застави на рахунок та перерахування коштів з нього здійснюється відповідно до Порядку казначейського обслуговування небюджетних рахунків клієнтів, затвердженого Мінфіном.