Кандидатів на посади членів ВККС – рекордна кількість

Документи для участі у конкурсі на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів станом на вечір 22 серпня подали вже 203 кандидати.

Не виключено, що претендентів на посади членів ВККС буде ще більше.

Зі списком кандидатів можна ознайомитись за посиланням.

Попередній рекорд кількості претендентів на посади членів ВККС було поставлено у січні 2020 року, коли на конкурс, пізніше скасований, подали документи 189 кандидатів.

Щодо самих претендентів на посади членів ВККС, то звертає на себе увагу велика активність судів першої інстанції — суддів місцевих загальних судів і суддів окружних адміністративних судів.

Також у конкурсі мають намір брати участь чимало адвокатів (серед них є навіть чотири колишні представники Громадської ради доброчесності), а також чимала кількість вчених-правознавців.

При цьому привертає увагу мінімальне представництво серед кандидатів суддів Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду, а також відносно невелике представництво суддів апеляційних судів усіх спеціалізацій.

Конкурсна комісія у складі трьох українських суддів та трьох іноземних експертів повинна буде відібрати 32 найкращих кандидати на посади членів ВККС, з яких Вища рада правосуддя обере 16 членів Комісії. Ключові етапи конкурсу — відбір кандидатів за якістю написаного ними мотиваційного листа та, власне, співбесіди із самими кандидатами.

 

Джерело: СЮГ