Кандидатів в Президенти хочуть зобов’язати брати участь у передвиборних теледебатах

Існуюча процедура реєстрації виборців на виборах Президента України є застарілою і не враховує розвиток у сфері електронних технологій, вважають народні депутати, які внесли до парламенту законопроект № 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України».

З метою спрощення процедур реєстрації виборців законопроектом передбачено створити веб-ресурс «Особистий кабінет виборця», що дозволить розширити можливості реєстрації в базі даних Реєстру та внесення змін до реєстраційних даних  – з використанням ЕЦП. Передбачається, що кожен виборець зможе самостійно визначати свою виборчу адресу та виборчу дільницю, на якій він голосуватиме, за заявницьким принципом, що усуне дискримінацію виборців «по прописці».

Також проект закріплює обов’язковість проведення передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента. Неучасть у дебатах та відмова від участі у них має наслідком скасування реєстрації відповідного кандидата. Більше того, саме на законодавчому рівні пропонується визначити перелік питань, що мають обговорюватись в ході дебатів.

Оскільки протягом тривалого часу лише частина членів виборчих комісій отримували свою винагороду за роботу у комісіях, законопроект усуває цю дискримінацію, закріплюючи принцип рівної оплати праці всіх членів комісій за виконання ними своїх обов’язків.

А в якості інструменту забезпечення більшої прозорості витрат партій, блоків та кандидатів у Президенти на передвиборну агітацію, законопроектом передбачається встановити, що джерелами формування виборчих фондів на виборах можуть бути лише внески громадян та громадських об’єднань, які ведуть прозору звітність і оприлюднюють свої детальні фінансові звіти на своїх веб-сайтах.