Карантин: чим можна торгувати в магазинах та кіосках?

«Карантин зимових канікул» 8-24 січня передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19.

Зокрема, забороняється діяльність побутових магазинів.

Інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним.

Продаж інших груп товарів дозволяється лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Як пояснили у МОЗ, карантинні заходи в частині торгівлі обмежують приймання відвідувачів на торговельних площах. Тоді як, наприклад, у кіосках приймання відвідувачів не передбачається. Тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками тощо, оскільки ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні.

Що стосується продажу тютюнових виробів в межах торгових площ супермаркетів, то вони не підпадають під заборону, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови КМУ №1236 і визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час карантину, торгівля тютюновими виробами відсутня.