Карантин: діють нові правила міжрегіональних поїздок

Нові правила міжрегіональних перевезень набули чинності віднині, із 21 жовтня 2021 року.

Для проїзду пасажир та водій повинені мати при собі один із документів:

▪документ про отримання повного курсу вакцинації – міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19;
▪документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
▪негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленим не пізніше ніж за 72 години до посадки.

Обмеження стосуються тільки міжобласного транспорту (поїзди, автобуси, літаки). Для пересування в межах однієї області або по місту COVID-документи не потрібні.

COVID-документи повинні мати всі пасажири від 18 років 

Як повідомила «Укрзалізниця», на найбільших вокзалах України будуть розгорнуті лабораторії для проведення тестування.

МОЗ роз’яснило деякі питання громадян.

Чи можуть ті, хто перехворів використати в транспорті COVID-сертифікат про одужання?

COVID-сертифікат на підставі одужання передбачений в додатку “Дія” та наразі перебуває на етапі тестування. Коли він стане доступним для користувачів “Дії”, тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів.

Чи можна отримати паперову довідку про перенесену хворобу?

Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат в “Дії”, коли він стане доступним.

Чи можна показати сертифікат в Дії?

Так, для поїздок між областями можна показати цифровий сертифікат в додатку “Дія”. Підходить як “жовтий” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), так і “зелений” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).

Якщо є протипоказання до щеплення, чи можна показувати таку довідку для міжрегіональних поїздок?

Нае існує затвердженої форми довідки про протипокази до вакцинації проти COVID-19. Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред’являти під час міжрегіональних поїздок документ про протипокази до вакцинації. Наразі громадяни можуть зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 та використати його у поїздках між регіонами.

Де можна взяти довідку про отримання першої дози вакцини?

Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який проводив щеплення (форма 063-О) – її також можна використати для поїздок міжрегіональним транспортом.