Карантин продовжено до кінця 2020 року – що змінюється?

Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо подовження карантинних обмежень до 31 грудня 2020 року.

Крім того, внесені наступні зміни:

  • вдвічі збільшено цільові показники охоплення тестуванням – 48 на 100 тисяч населення за 7 днів (було 24 на 100 тисяч населення за 7 днів);
  • скориговано критерії відповідності “червоному” рівню епідемічної небезпеки –  райони можуть потрапити в цей рівень за показником інцидентності (це показник щодо захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів), який змінений і встановлений на рівні 320 на 100 тисяч населення.

Посилено протиепідемічні заходи на різних рівнях адаптивного карантину:

  • обмеження щодо роботи ресторанів та інших закладів громадського харчування – заборона роботи після 22:00;
  • обмеження щодо проведення масових заходів: для “зеленого” рівня максимальна кількість осіб – не більше 50, для “жовтого” рівня – 30, для “помаранчевого” – 20 осіб;
  • заборона щодо відвідування глядачами спортивних заходів, окрім міжнародних змагань. Рішення про їх проведення буде прийматися в окремому порядку.

Також розмежовується відповідальність стосовно забезпечення контролю за виконанням карантинних норм:

  • посилення контролю з дотримання самоізоляції відбуватиметься із залученням Національної поліції;
  • контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у сфері обслуговування (робота ринків, ресторанів, інших громадських місць) – за Держспоживслужбою;
  • контроль за правилами перевезення та виділенням додаткового транспорту – за органами місцевого самоврядування. Крім цього, органи місцевого самоврядування також будуть присутні на всіх рівнях контролю.

Додатково усім школам рекомендовано проведення канікул з 15 по 30 жовтня, з подальшим переходом на дистанційне навчання. Іншим закладам освіти рекомендовано перейти на дистанційне навчання вже зараз.

Роботодавцям запропоновано організувати позмінну роботу, а в тих випадках, де є можливість, – забезпечити дистанційну роботу зі збереженням рівня заробітної плати.