Карантин: як перевести працівників на «дистанційку»?

Під час карантину актуальним є питання організації дистанційної форми роботи. Але чи може це питання вирішувати виключно сам роботодавець?

Переведення співробітника на віддалену роботу — це істотна зміна умов праці.

Згідно із ст. 32 КЗпП України, про зміну таких умов праці роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше ніж за 2 місяці.

Але запровадити такий режим роботодавець може і за ініціативою самого працівника, який написав відповідну заяву. В такому разі чекати 2 місяці не потрібно – установити віддалений режим роботи необхідно з дня, зазначеного в заяві працівника.