Керівникам закладів освіти за порушення правил карантину загрожують штрафи та тюрма

МОН наголосило на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу. Керівники закладів освіти несуть відповідальність згідно із законодавством (стаття 80 Основ законодавства України про охорону здоров’я).

Відповідно до статті 443 КпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень ОМС з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу:
– на громадян – від 1 000 до 2 000 НМДГ;
– на посадових осіб – від 2 000 до 10 000 НМДГ.

Згідно зі статтею 137 Кримінального кодексу, невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого, – карається штрафом від 1 000 до 4 000 НМДГ або обмеженням/позбавленням волі на строк до 3 років, із/без позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки, – караються обмеженням/позбавленням волі на строк від 3 до 5 років, із/без позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Статтею 1167 Цивільного кодексу передбачено відповідальність за завдану моральну шкоду. Така шкода може бути завдана, зокрема, смертю фізичної особи, та відшкодовується її родичам.