Кіберполіція викриває осіб, які займаються підробкою COVID-сертифікатів

Кіберполіція у Дніпропетровській області, слідчий відділ Дніпровського районного управління поліції та представники Мінцифри викрили схему: медпрацівниця та її знайомий рекламували свої послуги у групових чатах декількох месенджерів. Вони пропонували отримати міжнародний COVID-сертифікат із занесенням у базу даних Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) без вакцинації за 6000 грн. За 1500 грн вони пропонували COVID-сертифікат без внесення даних до ЕСОЗ.

Наразі правоохоронці встановлюють осіб, що скористалися послугами фігурантів. За місцями роботи та проживання правопорушників працівники поліції провели обшуки. Вилучені мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію та «чорнові» записи. Відкрите кримінальне провадження. Вирішується питання щодо оголошення підозри фігурантам.

Мінцифри та Кіберпол закликають усіх українців уникати таких ситуацій і не купувати підробні ПЛР-тести або COVID-сертифікати. Якщо ви бачите, що хтось продає підробні тести чи COVID-сертифікати, то одразу повідомляйте в поліцію.