Коли подавати держреєстратору оновлені відомості про кінцевих бенефіціарних власників ЮО?

Законом про фінансовий моніторинг, який набув чинності 28 квітня 2020 року, передбачено низку нововведень в частині розкриття і актуалізації інформації про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) юридичних осіб. Як і коли юрособам необхідно подавати державному реєстратору оновлені відомості про КБВ, розповіли у Департаменті нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції.

Квапитися із візитом до державного реєстратора для подачі інформації про КБВ всім зареєстрованим юридичним особам сьогодні не варто, радять в Мін’юсті. Подавати відповідні відомості потрібно лише у випадках звернення до державного реєстратора для проведення будь-яких реєстраційних дій щодо юридичних осіб, та за умови, що зазначена у заяві інформація не відповідає відомостям у ЄДР. Якщо ж, наприклад, суб’єкт господарювання хоче змінити вид діяльності, але при цьому інформація про КБВ є актуальною і не потребує змін, проводити оновлення відомостей і подавати відповідні документи не треба.

Якщо є необхідність оновити дані про КБВ юридичної особи в ЄДР вже сьогодні, необхідно подати держреєстратору такі документи:

  • заяву щодо державної реєстрації ЮО (крім громадських формувань та органів влади), форма 2;
  • документ про сплату адміністративного збору;
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію ЮО-нерезидента в країні її місцезнаходження, — у разі, якщо засновником ЮО є ЮО-нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, — для ФО-нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, — для ФО-резидента.

Перебіг 3-місячного строку для обов’язкового оновлення в ЄДР відомостей про КБВ ще не розпочався, відтак про застосування жодних штрафних санкцій з підстав не подання відповідних відомостей у цей строк наразі не йдеться, заспокоюють у Мін’юсті. Спершу Мінфіном повинна бути затверджена форма та зміст структури власності.