Коли Україна отримає «промисловий безвіз» з ЄС?

«Промисловий безвіз» з Євросоюзом, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції), можливий у 2020 році. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Сподіваюся, що зареєстрований позавчора євроінтеграційний законопроект у сфері технічного регулювання народні депутати ухвалять у квітні. Відповідно, після цього ЄС має ухвалити рішення про оціночну місію, що зробить можливим уже в 2020 році вийти на підписання Угоди АСАА», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Водночас вона висловила жаль, що 3 тижні тому Верховна Рада провалила голосування законопроекту № 6235, що стосувався адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству Європейського Союзу.

Втім, Україна вже досягла технічної сумісності з ЄС у трьох пріоритетних промислових секторах економіки. На черзі – робота над досягненням такої сумісності і в інших секторах.

Визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській значно спростить експорт промислової продукції до ЄС, зокрема, виробники зможуть отримувати необхідні сертифікати в Україні.