Комітет правової політики ВР погодив оголошення конкурсу на 3 вакантні посади суддів КСУ.

20 січня Комітет Верховної Ради з питань правової політики погодив оголошення конкурсного відбору кандидатур на 3 вакантні посади суддів Конституційного Суду України за квотою парламенту. Найближчим часом оголошення з’явиться на сайті Верховної Ради. Про це повідомили члени Комітету.

Також на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики заслухали 4-х кандидатів у члени Дорадчої групи експертів, які відбиратимуть суддів Конституційного Суду, за квотою Верховної Ради України.

Йдеться про:

  • Шишкін Віктор Іванович – суддя Конституційного Суду України у відставці (суддя КСУ у 2006-2015 роках, у 1991–1993 роках – Генеральний прокурор України);
  • Сущенко Володимир Миколайович – український науковець, юрист;
  • Онищенко Наталія Миколаївна – завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук;
  • Грамацький Ернест Мірчевич – викладач та доцент кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Нагадаємо, новий постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Максим Дирдін розповів, що конкурсна процедура відбору кандидатів на посади суддів КСУ запрацює вже в лютому. Дорадча група експертів може працювати у складі 4 членів. До КСУ можливо буде обрати 5 вакантних суддів вже за пів року.