Комітет Ради знову підтримав звільнення голови Рахункової палати, – нардеп

Комітет Верховної Ради з питань бюджету прийняв рішення щодо другої спроби парламенту висловити недовіру голові Рахункової палати Валерію Пацкану.

Про це, як пише БЦ, повідомив народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

“Рішення Комітету – залишити питання “на розгляд залу”. 21 – за, четверо утрималися, ще двоє – проти”, – зазначив він.

Нардеп наголосив, якщо в залі така пропозиція набере понад 226 голосів, то Пацкан буде звільнений і з посади голови і з посади члена Рахункової палати.

Як повідомлялося, 1 грудня Верховна Рада не підтримала звільнення Пацкана. До того він відкликав свою заяву про відставку з посади голови Рахункової палати через законодавчу колізію, хоча комітет Верховної Ради з питань бюджету вже підтримав його заяву про звільнення.

Про те, що голова Рахункової палати Валерій Пацкан написав заяву про відставку, стало відомо ще на початку листопада.

Це відбулося після того, як 24 жовтня співробітники НАБУ і САП повідомили Пацкану про підозру у незаконному одержанні 117,65 тис. грн компенсації за житло у той час, коли він ще був народним депутатом. 27 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 49,62 тис. грн.

За даними слідства, народний обранець з вересня 2017 по березень 2018 року отримав компенсацію за винайм житла, незважаючи на наявність власної квартири у столиці. Дії колишнього нардепа кваліфіковані за ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою, що завдало істотної шкоди).

Валерій Пацкан очолює Рахункову палату з березня 2018 року. До цього призначення він був народним депутатом від “Блоку Петра Порошенка”.