Комітет ВР підтримує систему електронного провадження у кримінальному процесі

Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності рекомендує прийняти законопроект № 5246 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування».

Користувачами цієї системи (з різнорівневими правами доступу) будуть як правоохоронці, так і сторона обвинувачення та захисту.

Важливий нюанс – законопроект передбачає рівність правового статусу паперових та електронних документів у кримінальному процесі.

Переваги системи:

  • прибере спори між захистом і обвинуваченням щодо того, що захист ознайомлювали з одними матеріалами, а до суду передали інші або якась частина матеріалів з’явилася чи зникла;
  • простіше буде ознайомлюватися із матеріалами – їх можна буде просто завантажити на носій і працювати у зручному місці, у зручний час;
  • прибере значний масив спорів щодо того, у кого знаходяться матеріали кримінального провадження і хто повинен здійснювати досудове розслідування, нівелює тяганину з передачею справ від одного органу до іншого.