Комітет ВРУ рекомендував законопроект про службу в органах місцевого самоврядування до розгляду у другому читанні

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував законопроект про службу в органах місцевого самоврядування до розгляду у другому читанні.

«Законопроект №6504 є одним із пріоритетних у роботі нашої команди, бо він закладає основу для ефективної, прозорої та підзвітної роботи у органах місцевого самоврядування. Це є необхідним етапом для всієї децентралізаційної реформи. Україна, як соціальна держава, має гарантувати мінімальну заробітну плату, в той самий час громади мають повне право самі визначати свої можливості для виплати високих заробітних плат чи премій. Однак, із правом завжди має бути відповідальність, саме тому Міністерство наполягало на необхідності посилення інструментів забезпечення публічності, прозорості та підзвітності перед громадянами, які мають право знати, скільки коштів з бюджету громади спрямовуються на винагороду працівникам ОМС, хто і чому отримує премії та додаткові виплати», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України-Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За словами голови комітету Олени Шуляк, законопроект упорядковує проведення відкритих конкурсів, розмежовує статус службовців місцевого самоврядування і виборних посадових осіб, запроваджує сучасні інструменти управління персоналом та багато іншого.

«Реформа місцевого самоврядування тримається на людях – мотивованих, освічених, відданих своїй справі. Для якіснішої роботи органів місцевого самоврядування, кращих та доступніших послуг для громадян, необхідно підвищувати професійні якості службовців, забезпечити політичну неупередженість служби та запровадити гідний рівень оплати праці.
У воєнний час громади показали свою стійкість, яка стала однією з умов спротиву російській агресії, нашим завданням зараз є посиленням спроможності громад, перш за все – фахової. Саме тому ми продовжуємо свою роботу з донорами та партнерами щодо залучення фахових експертів не тільки для відновлення інфраструктури, але й інституційної спроможності», – сказала заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.
Згідно з законопроектом, нормативно-правові акти з питань служби, які раніше видавав Уряд, буде видавати Національне агентство України з питань державної служби. Крім того, посадові оклади затверджуватиме не Уряд, а місцеві ради за поданням голови. Передбачається, що мінімальний розмір посадового окладу службовця дорівнюватиме мінімальній зарплаті – 6700 гривень.
Оскільки законопроект не встановлює верхню межу посадового окладу і розміру нарахування премій, пропонується, щоб усі рішення про премії і додаткові грошові надбавки оприлюднювалися на сайті місцевої ради.