Конкурсна комісія з добору кандидатів на посаду члена ВККС завершила співбесіди

Конкурсна комісія, яка добирає кандидатів на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 21 лютого 2023 року завершила другий етап публічного конкурсу – співбесіди.

Співбесіди з кандидатами, що були запрошені до участі у другому етапі конкурсу, Конкурсна комісія провела через платформу Zoom у січні та лютому 2023 року у Варшаві, Республіка Польща. Протягом 18 робочих днів члени комісії здійснили фахові дискусії з 61 кандидатом, а саме з 32 – у січні та 29 – у лютому, які тривали понад 78 годин. Нагадаємо, що на другому етапі були заплановані співбесіди з 64 кандидатами, з яких троє написали заяви про припинення участі у конкурсі.

Таким чином, у другому етапі конкурсу взяли участь  67% чоловіків (41 особа) та 33% жінок (20 осіб), з яких  38% (23 особи) – є суддями, 28% (17 осіб) – є науковцями, 16% (10 осіб) – є адвокатами, 5 % (3 осіб) – представники правоохоронних органів та 13% (8 осіб) – мають інші спеціальності.

Ознайомитись з переліком кандидатів, які пройшли співбесіди на посаду члена ВККС, можна на сайті Вищої ради правосуддя (у січні та у лютому ), а також згідно з записами трансляцій, які відбувались на офіційному каналі Конкурсної комісії в YouTube українською та англійською мовами та на сайті Вищої ради правосуддя.  На сторінці Конкурсної комісії в Facebook розміщені фоторепортажі, які відображають ретроспективу кожного дня співбесід.

Під час співбесід члени Конкурсної комісії протягом 60-90 хвилин ставили кожному кандидату запитання з метою оцінити його відповідність критеріям доброчесності та професійної компетентності, зокрема щодо відповідності фактичного фінансового стану задекларованому, вмінню працювати в команді, мотивації щодо участі у конкурсі, бачення майбутнього судової влади та ролі у цьому ВККС, практичні запитання для з’ясування рівня знань у сфері права, судочинства і судоустрою.

За результатами дослідження майже 14 тисяч документів, з яких близько 1500 майнових декларацій, понад 640 пояснюючих документів кандидатів та близько 300 довідок від громадських організацій, а також відповідей на запитання під час співбесід, Конкурсна комісія найближчим часом сформує фінальний перелік кандидатів на розгляд Вищий раді правосуддя із розрахунку не менше двох кандидатів на кожну із 16 вакансій, з яких вона призначить членів ВККС.

Призначення членів ВККС, яка не працює  вже майже три роки, дозволить поновити роботу ВККС з добору суддів та завершити кваліфікаційне оцінювання діючих суддів.