Концесія: відстрочено запуск торгової е-системи

Верховна Рада України відстрочила з 1 жовтня 2020 року на 1 вересня 2021 року введення в дію електронної торгової системи (ЕТС) для проведення концесійних конкурсів.

Відповідний Закон “Про внесення зміни до пункту 1 розділу ХІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про концесію” прийнято сьогодні, 2 грудня.

ЕТС – це дворівнева інформаційно-телекомунікаційна система, що включає центральну базу даних та електронні майданчики, які взаємодіють з центральною базою даних. ЕТС забезпечує можливість створення, розміщення, публікації та обміну інформацією і документами в електронному вигляді, проведення концесійного конкурсу та конкурентного діалогу, а також публікацію документів в процедурі прямих переговорів з орендарем державного майна, переданого в концесію.

Аналогів подібних систем у світі поки не існує, а отже і немає практики управління ними, тому необхідно більше часу для пошуку оптимального технічного рішення для створення ЕТС. Крім того, розробка ЕТС вимагає значних додаткових ресурсів, які не передбачені в Держбюджеті на 2020 рік, необхідна донорська допомога, яку не можна отримати через пандемію.