Користуватися будівельними нормами стане зручніше

Мінрегіон працює над оцифруванням текстів державних будівельних норм. Відтак, користування нормативними актами технічного характеру стане більш доступним та зручним.

Переведення державних будівельних норм у цифру вже давно на часі. Цьогоріч Мінрегіону вдалось знайти підтримку з боку постійного надійного партнера у впровадженні реформ в Україні – Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Завдяки їхній фінансовій допомозі можливо оцифрувати сотні таких документів. Йдеться про понад 160 документів (близько 10 тисяч сторінок) з урахуванням відповідних змін та поправок. Крім того, важливою є коректна верифікація оцифрованих документів.

Так, для громадськості та фахівців у будівельній сфері будуть створені зручні умови для користування цифровими контрольними примірниками державних будівельних норм. Також будуть доступні актуалізовані версії текстів будівельних норм, з урахуванням раніше внесених змін. Це значно спростить практичне користування такими документами і покращить їх візуальне сприйняття.

Нагадаємо, що у Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності».